X

قیمت سردخانه میوه(احداث و راه اندازی )

09128108745 کارشناس فروش خانم فدایی
سردخانه میوه

سردخانه میوه برای تازه نگه داشتن انواع میوه های تابستانی و زمستان است، که اکثرا این سردخانه ها برای صادرات مورد استفاده قرار میگیرد.

امین برودت
امین برودت

اصول نگهداری میوه و سبزیجات در سردخانه بالای صفر

برای نگهداری اکثر میوه ها و سبزیجات از سردخانه صنعتی بالای صفر استفاده می‌شود. اکثر میوه ها و سبزیجات در شرایط زیر صفری کیفیت خود را از دست داده و ظاهر نامطلوبی پیدا می‌کنند. همچنین به منظور افزایش عمر محصول بایستی مواد غذایی را در پایین‌ترین دمای ممکن نگهداری کرد تا از رشد و تکثیر میکروارگانیسم‌ها جلوگیری شود. از سردخانه برای نگهداری میوه و سبزیجات برای استفاده می کنند سردخانه خنک: این سرد خانه در دمای بالای صفر کار می کنه و برای نگهداری میوه و سبزیجات انتخاب بهتری است که از سردخانه زیر صفر استفاده کنیم.

سردخانه میوه و سبزیجات باید چه شرایطی داشته باشد؟

برای نگهداری از محصولات در سردخانه میوه و سبزیجات با کیفیت محیط استفاده می‌شود. دمای سردخانه نباید زیاد باشد اگر دما زیاد باشد ممکن است مواد فاسد شود و از طرفی اگر دما بیش از اندازه پایین باشد دچار یخ زدگی می شود همچنین میزان رطوبت مناسب نباشند ممکن است مواد خشک شود و از بین برود. در سردخانه‌های نگهداری میوه و سبزیجات هوای سالن باید شامل اکسیژن و گاز کربنیک باشد. بخاطر داشته باشید که همیشه میوه ها و سبزیجات باید جدا از یکدیگر نگهداری شود و به این دلیل که اغلب میوه‌ها بعد از رسیدن گاز اتیلن آزاد می‌کنند و این گاز طول عمر مفید سبزیجات را کاهش می‌دهد.میوه های تازه در هنگام برداشت دچار تغییرات شیمیایی می شوند که می تواند باعث فساد وخرابی شود. میوه ها باید در اسرع وقت پس از برداشت و در اوج رسیدنشان منجمد شوند.

تجهیزات سردخانه

برای سردخانه میوه از تجهیزات مختلف استفاده می شود. دما و رطوبت عامل اصلی مهم هر سردخانه نگهداری میوه و سبزیجات می باشد هر چقدر که دما و رطوبت سردخانه بهترین مدیریت و کنترل شود بهره وری سردخانه نیز بیشتر می شود.

مزیت سردخانه صنعتی میوه

اولین و واضح ترین مزیت انجماد میوه های تازه این است که می تواند عمر مفید آنها را افزایش دهد. این به این دلیل است که میوه های یخ زده به اندازه میوه های تازه در برابر باکتری ها و سایر آلاینده ها حساس نیستند.علاوه بر این، هنگامی که میوه های یخ زده را ذخیره می کنید، می تواند راهی عالی برای حفظ ویتامین ها و مواد معدنی موجود در محصولات باشد.

سردخانه های میوه به سرد خانه های متفاوتی مانند:

  • سردخانه مرکبات
  • سردخانه پرتقال
  • سردخانه سیب
  • سرد خانه لبنیات
  • سردخانه خرما

شرایط اطلاع از محصول برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سردخانه میوه و سبزیجات و احداث آنها می توانیم با گروه صنعتی امین برودت ارتباط برقرار نماید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید