سردخانه میوه

09128108745 کارشناس فروش خانم فدایی
سردخانه میوه
سردخانه میوه برای تازه نگه داشتن انواع میوه های تابستانی و زمستان است، که اکثرا این سردخانه ها برای صادرات مورد استفاده قرار میگیرد.
امین برودت
امین برودت

اصول نگهداری میوه و سبزیجات در سردخانه بالای صفر

برای نگهداری اکثر میوه ها و سبزیجات از سردخانه بالای صفر استفاده می‌شود. اکثر میوه ها و سبزیجات در شرایط زیر صفری کیفیت خود را از دست داده و ظاهر نامطلوبی پیدا می‌کنند. همچنین به منظور افزایش عمر محصول بایستی مواد غذایی را در پایین‌ترین دمای ممکن نگهداری کرد تا از رشد و تکثیر میکروارگانیسم‌ها جلوگیری شود. از سردخانه برای نگهداری میوه و سبزیجات برای استفاده می کنند سردخانه خنک: این سرد خانه در دمای بالای صفر کار می کنه و برای نگهداری میوه و سبزیجات انتخاب بهتری است که از سردخانه زیر صفر استفاده کنیم.

سردخانه میوه و سبزیجات باید چه شرایطی داشته باشد؟

برای نگهداری از محصولات در سردخانه میوه و سبزیجات با کیفیت محیط استفاده می‌شود. دمای سردخانه نباید زیاد باشد اگر دما زیاد باشد ممکن است مواد فاسد شود و از طرفی اگر دما بیش از اندازه پایین باشد دچار یخ زدگی می شود همچنین میزان رطوبت مناسب نباشند ممکن است مواد خشک شود و از بین برود. در سردخانه‌های نگهداری میوه و سبزیجات هوای سالن باید شامل اکسیژن و گاز کربنیک باشد. بخاطر داشته باشید که همیشه میوه ها و سبزیجات باید جدا از یکدیگر نگهداری شود و به این دلیل که اغلب میوه‌ها بعد از رسیدن گاز اتیلن آزاد می‌کنند و این گاز طول عمر مفید سبزیجات را کاهش می‌دهد.

تجهیزات سردخانه

برای سردخانه میوه از تجهیزات مختلف استفاده می شود. دما و رطوبت عامل اصلی مهم هر سردخانه نگهداری میوه و سبزیجات می باشد هر چقدر که دما و رطوبت سردخانه بهترین مدیریت و کنترل شود بهره وری سردخانه نیز بیشتر می شود.

سردخانه های میوه به سرد خانه های متفاوتی مانند:

  • سردخانه مرکبات
  • سردخانه پرتقال
  • سردخانه سیب
  • سرد خانه لبنیات
  • سردخانه خرما

شرایط اطلاع از محصول برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سردخانه میوه و سبزیجات و احداث آنها می توانیم با گروه صنعتی امین برودت ارتباط برقرار نماید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید