X

قیمت انواع سردخانه گوشت

09128894239 کارشناس فروش خانم ستاریان
سردخانه گوشت
سردخانه گوشت به صورت ثابت و متحرک در صنایع امین برودت تولید شده و برای نگهداری و انتقال انواع گوشت و مرغ مورد استفاده قرار می گیرد.
امین برودت
امین برودت

سردخانه ماشین

سرد خانه گوشت

متداول ترین روش حفظ نگهداری از گوشت روش سرد کردن است.یکی از روش های سرد کردن در سردخانه گوشت قرمز فوق سرد نام دارد. در این روش دمای گوشت به سرعت تا نزدیک نقطه انجماد کاهش پیدا می‌کند سپس فقط کمی بالاتر از دمای نقطه انجماد نگهداری می شود. سرد کردن گوش هرچه سریع تر رخ دهد میکروارگانیسم‌های مزوفیل فرصت کمتری برای رشد خواهد داشت در لحظه پس از کشتار دمای داخلی لاشه حدود ۳۸ درجه سلسیوس است و پس از مرگ بر اثر فعل و انفعالات شیمیایی بی هواری تا ۴۰ درجه نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل گوشت باید بلافاصله پس از کشتار سرد شود تا میکروارگانیسم ها فرصتی برای رشد پیدا نکند در سال‌ن های پیش سرمایش کشتارگاه گوشت قرمز با استفاده از سرد کننده های مکانیکی علاوه بر خارج شدن از تغییرات بعد از کشتار نیز متوقف می‌شود. فرآورده های گوشتی مثل سوسیس و کالباس در کیسه های پلی اتیلنی و دسته بندی شده و بعد در سردخانه صنعتی قرار می گیرد. استفاده از پلی اتیلن به دلیل آن است که این فرآورده‌ها بوهای موجود در محیط را خیلی سریع به خود جذب می‌کنند اگر انبار نگهداری این فراورده اختصاصی بوده و ماده محصول دیگری در آن نباشد نیازی به استفاده از کیسه های پلی اتیلنی نیست. اگر بخواهیم مدت زمان زیادی از سوسیس استفاده کند آن را در کیسه های فاقد هوا بسته بندی می کنند. 

انواع سردخانه گوشت و محصولات پروتئینی

سردخانه گوشت

گوشت پس از آنکه آماده بسته بندی می شود برای آنکه فاسد نشوند نیاز به سردخانه دارند و دو نوع می باشد که با توجه به نیاز فروشندگان طراحی شده است .

  • سردخانه  ثابت 
  • سردخانه متحرک(سردخانه کامیون)

دمای سردخانه گوشت

دمای مورد نیاز برای نگهداری از سوسیس و کالباس در سردخانه بین صفر تا دو درجه سلسیوس و رطوبت نسبی لازم حدود ۷۵ درصد است. بهترین وسیله برای نگه داشتن انواع گوشت و مرغ یخچال قصابی می باشد که دارای موتورهای قوی بوده تا بتوانند با پایین آوردن سریع دمای داخل اتاقک یخچال از فاسد شدن گوشت داخل آن جلوگیری کرد. از دیگر خصوصیت های این یخچال این است که باید به راحتی قابل تمیز شدن و نظافت کردن باشد تا از نظر بهداشتی سلامت گوشت را تضمین کند، بنابراین تنها باید از فلزی استفاده شود که این قابلیت را داشته باشد. یخچال گوشت دمای درونی را مابین ۳۶ تا ۴۰ درجه فارنهایت یا ۲ تا ۴ درجه سانتی گراد و فریزرهای صنعتی دمای داخلی را مابین 2- تا +2 درجه فارنهایت یا 18- تا 16- نگهداری می کند.

سردخانه مرغ و گوشت

  • سردخانه زیر صفر
  • سردخانه بالای صفر

 نکات هنگام خرید سردخانه

سردخانه را باید بر حسب شرایط اقلیمی شهرتان ، دمای مورد نیاز، متراژ اتاق یا سوله ، محصولاتی که قصد نگهداریشان را دارید سفارش دهید. شرایط گارانتی و نحوه سفارش سردخانه های تولید شده در صنایع برودتی امین دارای ۱۲ ماه گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی جهت سفارش با کارشناس فروش مربوطه تماس حاصل فرمایید ارسال و نصب صرفاً در سراسر کشور انجام می پذیرد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید